31 Temmuz 2012 Salı

BOOMSTYLE | Don't Call Me Babe

Foto: Zeynep Güçlüten

Ben hiç tshirt insanı olamadım, hele mesaj kaygılı tshirtlerle hiç geçinemedim! Ama işte bu yukarıda görmüş olduğunuz "Bebek" benim ilk, tek ve belki de son tshirt aşkım:) Yazının şeklinden midir, akşam yürüyüşlerimin Bebek'te olmasından mıdır, 1703'ün neyi anlattığına dair en ufak fikrim olmamasından mıdır bilinmez, onu seviyorum ♥

30 Temmuz 2012 Pazartesi

HEDİYE | Zidaya.Com 'un Ayakkabı Seline Kapılalım Mı:)


Zidaya.com 'un yüzlerce ayakkabı seçeneğinden yalnızca 7 taneciğini seçebildiğim haftanın sonuna geldik! Bugün son #gunaydinpabucu haftasonu rahatlığına, canlılığına ve sıcaklığına uygun bu nar çiçeği ayakkabılar! Dikkatle bakın kurukafalı püskülleri ile sezonun loafer trendine farklı ve neşeli bir seçenek.


Benim Zidaya.com seçimlerim belki bitti amaa siz 13 Ağustos'a kadar size özel indirim kodunu Zidaya facebook sayfasına giderek isteyin ve yorumlarınızı gönderin. O tarihe kadar aynı kodu kullanarak bir süürü kişiye alışverişl yaptırırsanız 3 çift değil belki de 12 çift ayakkabı daha sizin olabilir;) İyi Pazarlar!

27 Temmuz 2012 Cuma

BOOMSNAP-VI-


Öz Hakiki Boomsnap postlarına biraz ara vermişim anladım, iştee yeni bir nostalji turu ile karşınızdayım:)

Soldan sağa:
  • Doktora öğrencisinin "sabahlar olmasın" durumu böyle olur:) Pınar'cımla denge arıyor arıyor sonunda bulur gibi oluyoruz:p
  • Ofis koltuğunda kendini çekmeler, maksat çalışmamak:)

26 Temmuz 2012 Perşembe

BOOMSTYLE | Zeytin Ağacı Gölgesi Aranıyor


2 günlük Alaçatı tatilim de olmasa galiba Temmuz'u çıkaramazdım hanımlar beyler! Düşünün bir de ben "Kova" burcuyum:o Havuz bana yetmiyor, Bozcaada ile arayı bu kadar açmak iyi gelmiyor, henüz anahtar teslim bir kumdan kale dahi yapmamış olmamı aklım almıyor!

4 yıl önce "her yere kocimle giderim, yalnız bırakmam" diye artizlendiğimde Ağustos'a kadar tatil olamayacağını düşünememişim :o İsyeaaaan! Madem öyle bu post yine Alaçatı'dan gelsin. Beni yenemeyeceksin Ağustos:)

25 Temmuz 2012 Çarşamba

BLOG | Zülal Ateş'ten "Ne Giydi Ki?! "


Fotoğraf: Ahmet Elbir

Zevkle takip ettiğim blogların içinde hem blog olarak hem frekans olarak bayıldığım, çok sevdiğim, biricik Ankaralı blogger arkadaşlarımı da biliyorsunuz hanımlar. İşte onlardan Zülal Ateş, o hem güzel hem akıllı hem çalışkan hem farklı olan nadide insanlardan. Bugün onun bir süre önce başlattığı ve sizlerle paylaşmak için bir arşiv oluşmasını beklediğim projesinden bahsetmek istiyorum: NE GİYDİ Kİ

Zülal henüz kendisi de ODTÜ'de öğrenci olduğundan özellikle bana da sık sık gelen "okulda ne giyeceğim, haftasonu buluşmasında ne giyeceğim, arkadaşlarla rahat bir takılmada ne giyeceğim" sorularına çözüm oluyor #negiydiki projesi ile. İşin güzelliği her postta farklı bir kız var, yani farklı vücut tipleri, farklı saç, farklı ten rengi vs.

24 Temmuz 2012 Salı

BOOMSTYLE | Karabatak

Fotoğraf: Zeynep Güçlüten

Bugün keyfim çok yerinde! Sebebi yok:) Tatile hala gidemiyorum, evet! İşler hala çok, evet! Ama güzel uyudum, güzel uyandıım. Bugün Boomstyle'a kışın keşfettiğim mabedim konuk, gerçi artık o gizli, az bilinir hali kalmadı ama hala gitmeyen, görmeyen varsa, İstanbul'un enn güzel yerinde Karaköy'deki Karabatak'ı not alsın, kendine bir kahve ısmarlasın!

23 Temmuz 2012 Pazartesi

BOOMSNAP | Sen De Söyle!


Herkese süper bir Pazartesi diliyorum! Bugün Twitter ve Instagram'daki Boomerların zaten çok iyi bildiği düzenli keyiflerimi bir de blogdan anlatmak, üstüne bir de "Hadi siz de söyleyin!" çağrısında bulunmak istedim:) O gün giydiğiniz ayakkabılarınızı, tatilin sizin için anlamını, gezip gördüyseniz, yiyip içtiyseniz bize de anlatmanızı, modunuzu anlatan bir objeye anlamlar yüklemenizi istemek için:)

20 Temmuz 2012 Cuma

KİTAP | Emel Kurhan's Istanbul&Paris City Guide


Herkese güzel Cumalar!
Ve herkeseee sözde değil özde "hoşgörülü" Ramazanlar:)
Ben oruç tutmuyorum, ama oruç tutan Boomerlara hem sabır diliyor hem de bu süreçte kendilerine çok iyi bakmalarını salık veriyorum. 

Bu postun sebebi dünyanın en cici seyahat kitaplarından birini daha doğrusu çiftini size anlatmak:) Emel Kurhan's City Guide for Istanbul and Paris ♥ Yazbükey tasarımcısı Emel Kurhan'ın elleriyle hazırladığı bu kitaplar  mutlaka sizde de olsun derim.

19 Temmuz 2012 Perşembe

BOOMSTYLE | Bir Duayenin Huzurunda


Gün içinde, bir yemekli toplantı sonrasında şu fotoğraflar çekilirken o gece herşeye ucu ucuna yetişip pert olacağımdan habersiz, ne kadar da kaygısızım:) Geçenlerde bir postumda bahsettiğim IKSV İstanbul Müzik Festivali kapsamında Giya Kancheli konserine geri dönüyorum bugün:)

IKSV, her yıl bize birbirinden güzel etkinlikleri armağan ediyor zaten ama bu defa GIYA KANCHELI sanırım bizzat bana hediye edildi. Dünya gözüyle kendisini göreceğim yetmezmiş gibi bir de bu festivale özel bestelenen senfonisini ilk defa dinleyebilecektim! İki üç kelime bulup da anlatayım isterdim ama anlatılacak gibi değildi, muazzamdı!

18 Temmuz 2012 Çarşamba

BOOMSTYLE | Carluccio's'a Hoşgeldin Kostümü


Dünyada 40dan fazla şubeye sahip meşhur İtalyan, Carluccio's, Eylül itibari ile İstanbul'da, Kanyon'da açılıyor; ama biz dün minik bir ön gösterim aldık:) Kendi özel peynirleri, hamur işleri ve şaraplarını tattık. Madem İtalyan yapıyoruz, şöyle bir Romalı masası gibi pötikare olayım bari dedim, aylar aylar önce Twitter'da "benim olacaksın" diye paylaştığım yeni Asos eteğimi giydim ♥

17 Temmuz 2012 Salı

BOOMSTYLE | Mavrova'dan Aldım Sümbül

Foto/Photo: Özberk Baz

Lütfen alıcılarınızın ayarları ile oynamayınız, evet bunlar düz pabuçlar! Nadiren de olsa benim de yere bastığım, "ay bodur tavuk her daim piliç" tesellisiyle geçirdiğim zamanlar oluyor:) Ve bu ayakkabıları dolapta ne zaman görsem hemen şu türkü aklıma giriyor:) Fotoğraflar Arnavutköy Takanik dönüşü bir günden.

Esasen Arnavutköy benim için bir tek şey demek: Takanik! Haftada bir gitmezsem olmuyor, peynirli salatamı, balık çorbamı, kalamarımı, fener kavurmamı ya da haftanın balığını yemezsem, Serkan'dan ikram yeni lezzeti bi denemezsem, Çetin'in güleryüzünü görmezsem vitaminlerim eksik kalıyor:)

15 Temmuz 2012 Pazar

TREND RAPORU | Saç Filesi

Chanel

Paris Couture Haftası tüm muhteşemliği, şaaşası ve lezzetiyle geçti. Bu sene couture'da pek çok ilk de yaşandı. Koleksiyonlardan görüntüler eşliğinde iç geçireceğim posta geçmeden önce yeni sezonun ilk trend raporunu verelim:) Saç filesi! 

Özellikle couture defilelerde Chanel, Jean Paul Gaultier, Dior ve  Giambatista Valli fileleri kullandı, kimi şaçda kimi yüzde maske olarak. Maske olarak bizi günlük hayatta zorlayacağını düşünürsek, yün örgüden naylon ipliğe, sadeden kristallerle süslüsüne saç fileleri bu kış bizim için geliyor. Bu posttan sonra ben hemen arayışa başlıyorum bilginize! En çok siyahını sevdiğim düşünülürse ah şimdi sarışın olmak vardı der, sizi fotoğraflarla başbaşa bırakırım:)

12 Temmuz 2012 Perşembe

BOOMSTYLE | Kırmızı Alarm

Fotoğraf: Zeynep Güçlüten

Yıllardır Zara indirimine neden uğramadığımı 5 Temmuz'daki Zara indiriminde yeniden hatırladım: yeni sezona yeniliyorum! Ve evet yine öyle oldu,ne zamanki kasadan ayrıldım kapıdan çıkıyorum şuurum o zaman yerine geldi ama artık çok geçti. Neyse bu sezonun artık kaçışımız olmayan peplum trendini uygulayabileceğim çok güzel bir parça aldığımı düşünüyorum ♥ Hem ne demiş atalarımız "kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun" :p

11 Temmuz 2012 Çarşamba

BOOMSTYLE | Ancient Princess


Beni uzun süredir takip edenler ya da en azından Boommood'daki satırlarıma aşina olanlar İstanbul'da turist gibi takılabilmeye meraklı olduğumu da bilirler:) Ve daha henüz İstanbul'da yaşamıyorken de, geçmişi sebebiyle,  arzum, hep bir gün Four Seasons Sultanahmet otelinin avlusunda volta atmaktı. Bir zamanlar Nazım'ın, Aziz Nesin'in, Kemal Tahir'in hapsedildiği, belki şimdi bizi kemiklerimize kadar sızlatan satırların kağıda döküldüğü yer. Four Seasons da mekanın geçmişine saygı duymuş, hala onların bastığı taşlar, belki gün ışığının yüzlerine sızdığı ahşap kepenkler orada.

Yukarıda heyecanımın fotoğrafı:) Üstümde rengine ve desenine vurulduğum ve sonunda uygun yerle de buluşturduğum Shopigo.com 'dan Shoshanna elbisem var!

9 Temmuz 2012 Pazartesi

KİTAP | Başucu Kitaplarım


Haftalar önce bahsettiğim başucu kitabı postu, sonunda kurtardığım fotoğraflarla huzurlarınızda:) Tam bir kitap kurdu olan bendenizin başucu göreceğiniz üzere pek öyle tenha değil. Kendi kendime anlamlar ve hatıralar yüklediğim satırlara sahip olanlar burada. Sizinkileri de merak ediyorum:)

Her kitabın fotoğrafının altına içinden bazı satırları da iliştirdim. Her gece yatarken nasıl bir gün geçirmiş olursam olayım, rastgele bir sayfasını açıp okuduğum Hüseyin Rahmi ile başlamak istiyorum. O dil, o uslüp, o eski dönemdeki eski kadınların heyecanı, telaşı, komedisi. Mesela Şıpsevdi'yi kitapçıda elime ilk aldığımda aşağıdaki sayfaya denk gelmiştim, öyle bir gülme krizine girmiştim ki!

7 Temmuz 2012 Cumartesi

BOOMSTYLE | Aşk Acıtır


Pek çok kişinin pes edip bıraktığı çok zor işleri bitirip, azıcık da olsa rahatlayınca, hadi dedim kendime bir hediye alayım. Tam da o anda Christian Louboutin Nişantaşı mağazası açılmasın mı:) Evinize hoşgeldiniz hanımlar, canımı çok yakacaksınız biliyorum ama aşk acıtır onu da çok iyi biliyorum.

4 Temmuz 2012 Çarşamba

BOOMSTYLE | Cremaria

Fotoğraf: Özberk Baz

Bir çift kırmızı pabucu ayağımıza geçirip, topuklarını birbirine vurduğumuzda bizi masalsı bir aleme ışınlasa güzel olmaz mıydı? Dorothy ayakkabıları bu şekilde kullanıp, aslında çok da güzel takıldığı masalsı dünyadan eve geri dönebileceğini filmin sonunda ancak öğreniyordu, 3 kez "There's no place like home!" dediğinde ve topuklarını birbirine vurduğunda işte evdeydi! Bence büyük hata yaptı:)

3 Temmuz 2012 Salı

BOOMSTYLE | Festival Rahatlığı


Günlerden 9 Haziran... Ankara'da çok sıcak, çoook sıcak bir festival gününden. Hazır şehre gelmişken okula uğrayıp daha 1 ay zaman olan mezuniyet töreni ile ilgili ne var ne yok öğrenmeye de gitmiştim, hep aşırı heyecanlı bir insan olmuşumdur zaten. Beni böyle düz ayakkabı, bol ve rahat cicilerle zar zor görebileceğiniz kombinlerden biri olarak gelsin madem 1 ay öncesinden.

1 Temmuz 2012 Pazar

BLOG | Cansu Ciga'nın Çizgileri


Jet hızıyla geçen ve sonunda bana jetlagden beter bir hal de yaşatan son günlerden sonra yeniden buradayım! En büyük hayallerimden birinin gerçek oluşunu, inanılmaz bir mutluluğu ve keyfi, bir iki gün sonrasında gelen hayatımda yaşadığım en büyük hayalkırıklıklarından biri ile nötrleyerek, bir kez daha Ying'siz Yang olmaz gerçeğini hiç unutmayacağım bir "anı"ya iliştirerek bu haftayı noktalıyorum.

O yüzden bu post benim için ayrı keyif ♥ Çünkü burada bu gördüğünüz illustrasyonları çizen Cansu Ciga ile sizi tanıştırmak için sabırsızlanıyorum. Onun kaleminin ucundan bir damla olmak ne kadar kırmızı, ne kadar karpuz, ne kadar tatlı, ne kadar ben! İşte tam da bu kelimelerde donup kalmak istiyorum.