29 Şubat 2012 Çarşamba

KOLEKSİYON | ZEYNEP TOSUN'un Savaşçısı


Yukarıda gördüğünüz kareye iyice, dikkatlice bakın sevgili Styleboomerlar.... Her bir detaya. Yakadaki ve göğsün üstünde bir kıvrım yaratarak tutunmuş metal fildişi biçimli iğneye, boyundaki metal tasmaya, üst parçadaki mercan desenin şifon iç gömlekte nasıl belli belirsiz sürdüğüne... İşte benim için heyecan uyandıran tasarım anlayışı bu, mükemmel kalitede ışıl ışıl kumaş, kusursuz dikişle, ve hepsi giyilebilir ama bambaşka bir solukla, tasarımcısına özel bir çizgiyle birbirine kenetlenmiş gibi. Detaylardaki incelik, bütündeki mükemmellik. Gözün gördüğü her bir noktanın tasarımcı tarafından bütünüyle tasarlanmışlığı. O yüzden ZEYNEP TOSUN bence bu ülkenin yurtdışında çok konuşulacak, moda yaratacak, tasarımları büyüleyecek nadidelerinden biri. Hatta eşşizlerden biri olacağına inanıyorum.

28 Şubat 2012 Salı

IFW | Karma1 Defilesi Nasıl Hazırlandı, Neler YaşandıIFW videolarımıza ikinci günün en hareketli defilelerinden biri olan Karma1 ile devam edelim miii:) Karma 1'de sırasıyla Nihan Peker, Tuba Benian ve Beste Gürel podyumdaydı. Nihan Peker beyaz, nötral ve siyah ağırlıklı çok zarif ve çok güzel bir koleksiyon çıkarmıştı, Nihan Peker'in parçalarını çok beğenmekle birlikte midi etek boyunu yanlış buldum, daha kısa ya da uzun olmalıydı diye düşünüyorum. Tuba Benian, keskin ve kesikli çizgisini kullandığı parçalarda başarılı idi ama özellikle dantelin ağırlıklı kulanıldığı, hele Viktoryan yaka ile teatral bir parça çıkardığı bölümde çok sıradandı, artık isim yapmış pek çokları arasında bence onu ayrıştıran çizgisini koruyup geliştirmezse maalesef öne çıkamaz diye düşünüyorum. Beste Gürel defilesi çok amatör bir video ile başladı, bence podyum işin şov kısmı ve o şov çok profesyonel çok hayranlık uyandırıcı olmalı, bu yoksa o zaman içinde çok güzel parçalar barındıran dümdüz bir defile kafi. Gürel'in pastel renk yelpazesini çok sevdim özellikle somon pembe nil yeşili ve limonküfü tonları ama şifon çiçekli kumaşlarla çıkan parçaların hakikaten o podyumda olmaması gerekirdi, hele de açılışta. Defilenin ikinci kısmı diyebileceğim kısım Beste Gürel'in çok güzel tasarımlarını sundu, elbiseler ve dış giyimdeki struktür, dikişlerin düzgünlüğü, seksi ve şehirli bir kadının hem gündüz hem gece rahatlıkla giyebileceği ama bir yandan tasarım çizgisini muhafaza edebileceği parçalar vardı.

27 Şubat 2012 Pazartesi

RED CARPET | Oscar Ödülleri 2012 ve Oscar Partileri

 

Londra uçağından iner inmez Oscar başına mı geçilirmiş sevgili Boomerlar,  geçiliyormuş:) Ama bu defa töreni ve kırmızı halı geçişini izleyemediğim için fotoğraflar üzerinden yorum yapacağım, kısacası fotoğraflar yanıltmış olursa beni "ben masumum" demek isterim:)  Oscar içimi açmadı doğrusu, ama gördük ki kırmızı halıda beyaz ağırlığını iyice hissettirdi, bunun geldiğii görmüştük:) Açık omuzlar ve uzun kuyruklar Oscar kırmızı halısının trendi oldu diyebiliriz. Ayrıca ünlülerde eski Hollywood ışıltsına bir hasret de sezmedik değil. İşe yine benim beşlimle başlamak isterim:) Gerçi bi kare as zar zor çıkar!

22 Şubat 2012 Çarşamba

IFW | Atıl Kutoğlu Defilesi Nasıl Hazırlandı, Neler Yaşandı


IFW maceramız Atıl Kutoğlu defilesi ile devam ediyooor:) Kutoğlu defilesi Amerika'dan ünlü konukların da podyuma çıktığı, davetlilerin izdiham yaşattığı vee ön sıranın önüne bir ön sıra daha konduğu en çok ilgi gören defilelerden biri idi. Fakat koleksiyonda erkek koleksiyonu haricinde bir yenilik, bir farklılık ve heyecan maalesef yoktu. Atıl Kutoğlu'nun meşhur Selçuklu yıldızı ile hazırlattığı desenli parçalar dışında adına yaraşır bir koleksiyon ile çıkmadığını düşünüyorum. Lizzie Jagger ve Jermaine Jackson'ın kapattığı defilede bakalım neler olmuş:)

20 Şubat 2012 Pazartesi

HEDİYE | Günaydın Pabucu Morhipo'dan

Fotoğraf: Zeynep Güçlüten


Styleboom Twitter ve Stylebom Facebook hesaplarını takip edenler güne her sabah bir “Günaydın Pabucu” ile uyanıyorlar malum, hatta #gunaydinpabucu  o kadar seviliyor ki benim yollayamadığım sabahlar sizden geliyor ♥ Ben de günaydın pabucu madem bu kadar seviliyor, önümüzdeki günaydınlardan biri sizin olsun diye düşündüm:) Bu konuda da bana MORHİPO ve Paris Hilton yardımcı oldular:)

IFW | Tuvana Büyükçınar Defilesi Nasıl Hazırlandı, Neler Yaşandı


IFW videolarımıza devam ediyoruz hanımlar beyler:) Gamze Saraçoğlu defilesinden sonra bu defa TUVANA BÜYÜKÇINAR'ın "Ciddiyet Parodisi" isimli koleksiyonunu sunduğu defiledeyiz. Büyükçınar, defileden kısa süre önce doğum yaptığı için defilesinde bulunamadı. Belki hamilelik dönemi sebebiyle belki başka sebeplerden bilemiyorum ama koleksiyonu çok da heyecan verici değildi. Hadi bakalım dooğru defile öncesine, sırasına, sonrasına yolculuğumuz başlasın:)

Video için Televidyon ekibine teşekkürler ♥

19 Şubat 2012 Pazar

BOOMSNAP - London-

Umarım döndüğümde size daha uzuuun Londra postları yapabilirim ama şimdilik bir instagram kolajı ile mini post gelsin. 2.5 gündür sürekli yürüme halndeyim, üstelik Londra saati ile uyuyup nedense Türkiye saatiyle uyanıyorum amaa vitaminlerim ve ben bu duruma hazırız:)
 • Dünkü Harrods ziyaretimde her bir şeye ayılıp bayıldım ama bu ayakkabı deneme koltuklarına çoook bayıldım:)
 • Bugün kardeş beni Notting Hill'daki Portobello Pazarı'na götürdü. Vintage demlikler ve fincanlar çok şekerdii
 • Ve tabii orijinal eski moda illustrasyonlarından biri de benim oldu
  Meşhuuuuuuuur Hummingbird Bakery'nin "Red Velvet" pastasına nail olduk
 • Ve sonsuza uzanan sayıdaki eski dikiş makinesi ile dekore edilmiş All Saints mağazasına inanamadıım!
 • Dün Harrods turumda en sevdiğim şeylerden biri muazzam vitrin tasarımlarıydı
 • Ahhh United Nude ile karşılaştım, bu da yeni ayakkabısı!
 • Burada ultra chic kızlar geceyi topuklu pabuçları çıkarıp terliklerini giyerek eve dönerek bitiriyorlar:)
  Daha yürüyecek çoook yolumuz var! Pantolon Zara, botlar Hunter(kardeşten ödünç)
Hope I can make a lot longer posts when I come back, but today let's have a mini post with a collage of instagram pics around. For teh last 2 and a half days I am just walking and walking endlessley and somehow I go to sleep according to Londom time while wake up with Turkey time:)

Harrods is a wonder! I loved each and everything but these shoe trial armchairs the most
My sister took me to Portebello Road today in Notting Hill. Vintage stuff was amazing
I got one of these authentic illustrations
I met the red velvet cake of the very famous Hummingbird Bakery
All Saints store was amazing with those infinitely many sewing machines
Harrods windows are all pieces of art
And I cme up with a air of United Nude shoes suddenly
Here, ultra chic girls end teh night removing their sky high heels and replace them with a pair of slippers or flats:)
Well we have much more way to walk:) Boots Hunter, pants Zara

  17 Şubat 2012 Cuma

  GEZi | Londra'dan Sevgileer :)


  Herkeseeee ılık ve inanmayacaksınız ama güneşli Londra'dan merhaba:)) Dün geldim, yukarıda evin penceresinden bir görüntüüü ♥ Haliyle London Fashion Week de var, bugün Bora Aksu defilesine gidecektim ama sanırım onun yerine şehri gezmeye başlayacağım, her şey moda değil di mi amaa, hadi bana gaz verin, aferin Boom ne öyle hep defile mi olurmuş diyin:) Vicdanım rahatlasın hihi. Pazartesi Burberry defilesine gidiyorum, şapşahane bir Özlem Ahıakın elbise giyeceğim:) Umuyorum pek çok defileye de gireceğim, şehri gezmekten, müzeler ve alışverişlerden haa bir de post doc için görüşmeye gideceğim okullardan pert olmazsam Fashiolista partisinden bildireceğim, İstanbul'dakini kaçırmıştım bari Londra'dakinin tadını çıkarayım. Burada beğendiklerimi ve aldıklarımı hep etiqadd'leyeceğim, oradan görebilirsiniz:) Twitter'dan sık sık bildiriyor olurum:) Şimdilik bana müsaade: London is calling!

  15 Şubat 2012 Çarşamba

  IFW | Gamze Saraçoğlu Defilesi Nasıl Hazırlandı, Neler Yaşandı


  Bu yıl katılmak için fırsat bulabildiğim defilelerin A'dan Z'ye her anını size yaşatmak üzere videocuklar hazırladım sevgili Styleboomerlar: Bana verdikleri inanılmaz destek için ve moda hengamesinde yaşamlarını sürdürebildikleri için TELEVİDYON ekibine kocaman kocamaaan teşekkürler:) Hadi videoya tıklayıp IFW ilk güne Gamze Saraçoğlu ile açılış defilesine geri dönelim:)

  14 Şubat 2012 Salı

  KUŞBAKIŞI | Ooo Piti Piiiti Karamela Sepeti


  Kahve, karamel tonlarıyla hep mesafeli bir ilişkim olmuştu. Taa ki Chloe kafamıza vura vura "camel is the new black"i başlatana kadar. Yine de çok sütlüleri beni baygın, çok koyuca olanları beni sert gösterir. Ama zaten trendler her zaman kişinin kendi renk ve stiline göre modifiye edildiğinde güzel:) Son dönemde baktım ki karamel, kahve, devetüyü algım açılmış baya da almaya başlamışım, işte en son ganimetler yukarıda ♥ Benim hilem onları en parlak, en patlak renklerle kombinlemek; hatta geçen yıl yazdığım "Kahvenizi Neyle Alırdınız?" postuma hemen buradan bir daha tıklamanın tam zamanı:)

  13 Şubat 2012 Pazartesi

  HEDİYE | Panasonic Pazartesi :)

  İLK HAFTANIN KAZANANLARI random.org ÇEKİLİŞİ İLE BELLİ OLDUU:) TEBRİKLER (39) elifozkan // (88) merve // (180) hülya // (209) sena // (212) nihan mert . 3 GÜN İÇİNDE SİZE YOLLANAN MAİLLERE DÖNMENİZİ BEKLİYORUUM:) ÇEKİLİŞ SONUCU FACEBOOKTA

  20 kutu kadar boyum var: miniboom:)

  İyi Pazartesi sendromları sevgili Styleboomerlar:) Umarım öğle saati gelmeden kendisinden kurtulursunuz, hatta ben de azıcık yardımcı olayım diyorum. Şöyle kii bugün itibariyle 4 Pazartesi boyunca toplam 20 adet PANASONIC WD22 epilatörü Styleboomerlara hediye edeceğim:) Kısacası 4 Panasonic Pazartesimiz var!

  Hey Star Wars mu izliyoruz Es-Wd filan nedir diyenleriniz için kendisini kısaca tanıtayım: PANASONIC'in en son model epilasyon cihazı size 110 cm civarında, sıfır selülitli, uzun uzun adeleli, Bodrum ya da Alaçatı güneşinde önce pembeleşip sonra bronzlaşmış bacaklar vaad etmiyor. Gerçekçi olalım:) Ama ister kuru ister ıslak(hatta köpüklü) ortamda, özel başlığıyla çeşit çeşit bölgede etkili, acısız, ağrısız, tahrişsiz, daha da önemlisi batıksız bir epilasyon süreci vaad ediyor. Zaten ben haftada 5er tane hediye ettikçe, kazanan Styleboomerlar da bizzat deneyimleyip, fikirlerini belirtebilecekler.

  RED CARPET | Grammy ve Bafta Ödülleri 2012


  GRAMMY ödülleri sahiplerini buldu, inanılmaz sesi ile tabii ki Adele gecenin en sevinen sanatçısı idi. Whitney Houston'ın ölüm haberi sebebiyle Grammy'de yas da vardı. Kırmızı halı ise ağırlıklı olarak siyah ve pek de iç açıcı değildi.
  BAFTA ise her zaman olduğu gibi daha sönük ama Brad Pitt ve George Clooney katılımıyla daha hoştu. Maalesef kırmızı halı sıkıcılıktan uzak değildi. 
  Bu defa hem Grammy hem BAFTA kırmızı halı görselleri ve yorumlar Styleboom Facebook'ta :)

  9 Şubat 2012 Perşembe

  AYAKKABI | İlkbahar/Yaz 2012 Ayakkabı Trendleri-I-


  En çok yazı seviyorum, neden? Çünkü ayakkabılar şahane oluyor, ipler, renkler, bantlar, üşümeyen ayaklar! Tabii burada pedikürün önemini vurgulamama gerek yok sanırım:) Şu son haftalarda bana Ankara'nın kara kışını aratmayan İstanbul'a inat bugün ben İlkbahar/Yaz 2012 ayakkabı trendlerinin birinci kısmına başlıyorum. Hadi hanımlar ayakkabı totemi yapalım da şu kar dursun:)

  7 Şubat 2012 Salı

  HEDİYE | FOUR SEASONS Otelleri Aşkın Naifliğine "Özel" Bir Gün Hediye Ediyor

  Her yerde "Sevgililer Günü" çılgınlığı var, hem sevgilisi olanlar için hem olmayanlar için partiler, ne alsamlar, kampanyalısından tektaşlar. Ben ise size "sevgililer günü" için bir hediye değil de birlikteyken mutlu olduğunuz, bir anı yarattığınız, düşününce gülümsediğiniz, size "özel" günlerden biri gibi bir gün hediye etmek istedim.

  Benim için aşk, "bir"ken de yaşayıp gidebilecekken, "diğer"i olmadan hep eksik kalmaktır, çift olmak, çift düşünmek, çift görmektir.

  Benim gibi düşünüyorsanız, "çift olma hali"ni fotoğraflayın, hem güzel bir albüm oluşturalım hem de aşkın naifliğini bize gösteren iki şanslı Styleboomera değil İstanbul'un, dünyanın en güzel otellerinden olan FOUR SEASONS BOSPHORUS ve FOUR SEASONS SULTANAHMET'de muhteşem bir konaklama hediye edelim.

  6 Şubat 2012 Pazartesi

  etiqadd | Alışverişte Beraberiz  Bir zaman vardı, insanlar herşeyi ama herşeyi birlikte yapıyordu... Belki çoğumuz hatırlamıyoruz ama buna konu komşu toplanıp birlikte radyo dinlemek dahil, buna yılbaşlarını apartmanca kutlamak dahil, buna kız kıza dedikodu günleri dahil. Sonra biraz yalnızlaştık, her şey çok hızlıydı ama hiç birşeye zaman yetmiyordu. Bir an önce kendimizi eve atıp ekran önünde yer içer hale gelmiştik. Ama şu son yıllarda yine kalabalık, yine hep birlikte olmaya başladık değil mi, hatta hiç tanımadıklarımızla ama yakın hissettiklerimizle bile? Belki eskisi gibi değil, belki yine ekranlardan, telefonlardan ama yine "paylaşır" olduk. Bloglar bunun öncüsü oldu bence, eh tabii Facebook ve Twitter sağolsun paylaşmanın güzelliğini hızlıca hatırlattı!

  Akşamları dizileri cümbür cemaat Twitter üzerinden seyreder olduk, Facebook sayesinde ilkokul arkadaşlarını bulup ilkokul “örtmen”imizi ziyaret bile edebildik, öğlen önümüze gelen süper sufleyi Instagramladık, ve tabii her neredeysek orayı Foursquare’de işaretlerken “aaa sen burda mısın” dediğimiz birilerini bulduk! Kısacası ben seviyorum bu sosyal mecrayı, bu kadar paylaşımı, bu kadar çok aynı frekansta insanla “birlikte” olmayı :) Bugün aramıza katılan bir yenisini size anlatacağım ♥

  5 Şubat 2012 Pazar

  STİL REHBERİ-I-

  Geçen ay tatlı mı tatlı bir Styleboomer bana mail atmış, hem bir öneri hem bir ricada bulunmuş. Doğrusu ne zamandır benim de istediğim, düşündüğüm ama bir türlü cesaret edemediğim ya da zorlanacağımı hissettiğim bir konuda: stilini bulmak; kombin yaratmak, kendi tarzını oluşturmak. Ama belki de bir oyun oynamak güzel olur! Hadi bu Pazar isteyenlerle oyun gibi bir
  "stil oluşturma/keşfetme/yaratma"
  yazı dizisine başlayalım:) Öyle kısacık sürmeyecek, bu aslında hep beraber kendi zevklerimize, kendi evet ve hayırlarımıza bir yolculuk gibi olacak. Bir iç yolculukla, bir zevkleri belirleme, kendini keşfetme haritası ile yapacağız.

  Amman diyorum ben stil danışmanı değilim, bir adet IMA sertifikam dışında stil danışmanlığına dair eğitimim ya da eşe dosta fikir vermek haricinde tecrübem de yok, hiç kimseye bir stil dayatması ya da stil öğretmenliği yapmaya niyetim de yok, vaadim de:) Ama eğlenceli bir süreci sizlerle yaşamak hevesim var:) Bu eğitici değil kendi fikirlerimle destekleyici ama işin çoğunu sizin yapacağınız bir birliktelik olacak diyelim:)

  Pek çoklarımız fazla alışveriş yapamayabiliyoruz ya da bazılarımız bir sürü alıyoruz ama yine de onları bir araya getirirken zorlanıyoruz. Herkesin elbette belirgin bir stili olmak durumunda değil, stil ruhun aynası gibi ve o ruh zaman içinde değişir, gününe göre, duruma göre farklılaşabilir. İki şeyi bir araya getirip ona "güzel" demek evet kolay değil ama denemekten korkulacak şey de değil!

  Bu Pazar ilk olarak hadi elime mum dikenlerle birlikte farelerimizin sağ tuşunu klikleyelim ve bilgisayarımızın masaüstünde bir "Yeni Klasör" oluşturalım. Adı İLHAM olsun:) Haftaya Pazar gününe kadar bu klasöre baktığımızda hoşumuza giden, bizi anlattığını düşündüğümüz, işte bu dediğimiz maksimum 15 fotoğrafı biriktirelim. Bunu neden yapıyoruz, bence güzel kombinler yaratabilmenin ilk adımı görsel algıyı biraz daha güçlendirmek. Bakalım sizin ruhunuz ve gözleriniz baktıkları içinden neyi görüyor, neyi seçiyor ♥

  Bu klasöre fotoğrafları kaydederken dikkat etmenizi istediğim bazı şeyler var:
  1) Bu klasörde hiç elbise, ayakkabı, çanta, takı tuku yani giyime kuşama dair bir şey olmasın.
  2) Eski filmlerden, mutfaktan, yapraktan, arabalardan, özlü sözlerden, doğadan, ondan bundan dem vursun bu klasör
  3) Bu klasörü hazırlarken modayı unutun, giyinmeyi unutun, sadece bir fotoğraf kolajı oluşturacağınızı düşünün.
  4) Haftaya Pazar ben kendi klasörümdeki fotoğrafları paylaşacağım ve bakalım o gün ne yapacağız:)

  ♥ BAŞLAYALIM MII ♥

  4 Şubat 2012 Cumartesi

  BOOM'STYLE | Bi'Buçuk Gerdanlık


  Geçen sezon yavaş yavaş başlayan iri parlak taşlı, dev incili kısacası çok şatafatlı gerdanlıkları yün kazaklar, basit tshirtler, denim gömlekler gibi fazlasıyla rahat hatta spor parçalarla kombinleme trendi bu kış ve önümüzdeki yaz katlanarak devam edecek:) Siz de üstünüze geçirdiğiniz basit bir tshirt ve jeani pırlanta, yakut ya da zümrütlerle süslü gerdanlıklarla bir arada kullanın:) Yargıcı, Vakkorama, Accessorize gibi markalarda çok güzel ve ekonomik seçenekler mevcut.

  1 Şubat 2012 Çarşamba

  KOSTÜM | Kemerlerinizi Bağlayın Pan Am ile 1963'e Uçuyoruz


  60'lara doyduk, daha da özlemeyiz mi sanıyorsunuz? Bir daha düşünelim:) Mad Men ile bizi kostüm anlamında muhteşem karelere ışınlayan ve son yıllarda moda dünyasının en büyük ilhamlarından birini sağlayan beyaz ekran bu defa "PAN AM" dizisiyle daha bitmedi der gibi! En azından bana ♥ ABC'nin yeni hit dizisi şimdiden "trend" oldu, internet Pan Am hosteslerinin kostümlerini nasıl yapabileceğimiz DIYlere kadar dolmuş taşmış durumda.