14 Mayıs 2012 Pazartesi

HEDİYE | JC de Castelbajac ve Nouvelle Vague'dan Armağan

BU HEDİYE POST İÇİN YORUM BIRAKMA SÜRESİ SONA ERDİ.
NORMAL DAVETİYE EFLATUN'UN, KULİS GİRİŞLİ DAVETİYE ZEYNEP RENDA'NIN OLDU!!
ÇEKİLİŞ VİDEOSUNU HEMEN BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
KATILAN HERKESE TEŞEKKÜRLER:)


Moda dünyasının dahi ve sıradışı isimlerinden Jean-Charles de Castelbajac (ki kendisi JC/DC olarak da bilinir) eminim pek çoğunuzun radarında olan moda tasarımcılarından biri. Kendisine sadece moda tasarımcısı demek de çok doğru değil, çünkü topyekün bir sanatçı: resimde, endüstriyel tasarımda, yönetmenlikte de en az moda da olduğu kadar başarılı. Örneğin 25 Haziran'da Nouvelle Vague'un İstanbul'da sahneleyeceği “Dawn of Innocence-Masumiyetin Doğuşu” adlı müzikalin yönetmenliğini Castelbajac yapacak!

Bu postta JC de Castelbajac'ın "moda" haline eğildim ben, ucuna da çok ama çok beğeneceğiniz bir hediye ekledim.


1949 yılında Casablanca'da doğan Castelbajac asil kan taşıyor, bir Fransız kontu! Çizgi karakterler, oyuncaklar ve hayvan figürlerini sıklıkla kullanarak hazırladığı kostümlerini Madonna'dan Katy Perry'ye pek çok ünlü isim giyiyor. Aslında şimdilerde bize çok sıradan gelen Snoopy ve Mickey Mouse'lu kıyafetlerin öncüsü Castelbajac:) Oyuncaklara pek düşkün olan Castelbajac'ın oyuncak ayılardan oluşan paltosu ve kendisinin çocukluk favorisi Lego'dan saati de ismiyle bir anılan tasarımlarından.


Yukarıda da yazdığım gibi bu beyefendi moda ile sınırlı kalmamış, özellikle "Markanın Zaferi" isimli çalışmasında sanat tarihinin başyapıtlarını moda dünyasının ikonik logoları ile birleştirdiği sergisi çok konuşulmuştu. Castelbajac ve ekolünün de bir an önce Met sergisine kavuşmasını hayal ediyorum! 


JC/DC'nin oldukça zor bir adam olduğu söyleniyor. 1979'da evlendiği ve fakat daha sonra ayrıldığı moda editörü ve model Katherine Lee Chambers'dan iki oğlu var. Ki birini magazini yakından takip edenler iyi tanır:)Gelelim benim sürprizime:) 


25 Haziran Pazartesi Pozitif Günler kapsamında Maçka Küçükçiftlik'te Castelbajac'ın yöneteceği, Nouvelle Vague'un sahneleyeceği kostüm, dans ve müzik ziyafetinden mütevellit  “Dawn of Innocence” – Masumiyetin Doğuşu isimli özel kabare şov için 2 kişiye davetiye hediye ediyorum. ÜSTELİİİİK bu davetiyelerden biri "meet and greet" yani kulise geçip Nouvelle Vague ile tanışacak, Castelbajac'ın paçasına yapışacağız:) Yapmanız gereken çok basit:
20 Mayıs Pazar geceyarısına kadar bu postun altına 
"Tasarımcı JC de Castelbajac ile ünlü burlesk yıldızı Dita von Teese arasındaki bağlantı nedir?" 
sorusunun cevabını isimleri de vererek yazmanızı bekliyorum:)
Biraz magazin/biraz dedikodu!
Yorumunuzun sonuna mutlaka MAIL adresinzi yazmalısınız.) 
Yorumlar o gece topluca onaylanacaktır.
Adsız yorumlar/ mail adresi olmayan a da sorunun cevabını doğru vermeyen yorumlar ONAYLANMAYACAKTIR

Davetiye kazanan 2 şanslı Styleboomer'ı ve hangisinin normal hangisinin kulis girişli davetiyenin sahibini olduğunu mini videolu bir çekiliş ile yayınlayacağııım:) 

[ Görseller: google, cherry blossom girl, industrie3 ]

48 yorum:

gamiize dedi ki...

Jean-Charles de Castelbajac'ın oğlu Louis-Marie de Castebajac ile Dita Von Teese nişanlılar.

gamiize@hotmail.com

qvave dedi ki...

Dita Von Teese, JC de Castelbajac ve yazar Catherine de Castelbajac'ın oğlu olan Louis-Marie de Castebajac ile nişanlı. yani mutlu sona ulaşırlarsa Dita von Teese JC/DC'ın gelini olacak :)


mail: zeynepaltmisoglu@gmail.com

Çağla Çığ dedi ki...

Dita Von Teese Coachella'da Jean-Charles de Castelbajac'ın oğlu Count Louis-Marie de Castelbajac ile birlikte görüntülendi.

staralfur4@hotmail.com

cenk enustun dedi ki...

bir JCDC fanatigi olarak cevap vereyim :) oglu Louis-Marie de Castelbajac ile Dita Von Teese birkac senedir cikiyor, su an nisanlilar :)

cenk enustun
cenkenustun@gmail.com

Trendydolap dedi ki...

Pardon, isimleri vermeyi unuttum.Tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac'in oğlu Louis Marie de Castelbajac ve Dita Von Teese'in birliktelikleri olmuştur.

trendydolap@hotmail.com

elvan&eylul dedi ki...

JC de Castelbajac'in oğlu Count Louis-Marie'nin sevgilisi idi kendisi :) şaşırtmıştı herkesi.

Eylül

eylulcavac@gmail.com

caysimit dedi ki...

Oğlu Dita von Teese ile nişanlı.

Tuğçe güler
tugceglr@gmail.com

b'locked dedi ki...

Efendim,
kendisi,Dita Von Teese'in yakışıklı mı yakışıklı nişanlısı Louis-Marie de Castebajac'ın babası olaraktan Dita Von Teese'in müstakbel kayınpederi olmuş bulunmaktadır.

zerrin.kosif@gmail.com

Mayni dedi ki...

Louis-Marie de Castebajac ki kendisi Jean-Charles de Castelbajac'in oğlu olur, Dita Von Teese ile nişanlı :)

stylishmayni@gmail.com

ayça dedi ki...

Jean-Charles de Castelbajac ve yazar Catherine de Castelbajac’ın oğlu Louis-Marie de Castebajac, Dita Von Teese’in nişanlısI.
AYÇE EMLEK
aycaemlek@yahoo.co.uk

jasmine dedi ki...

Dita von Teese, JC de Castelbajac'ın oğlundan 1-2 hafta önce ayrılmış..

yasemin oruz
yaseminoruz@hotmail.com

solaranus dedi ki...

JC/DC'nin oğlu Count Louis-Marie de Castelbajac ve Dita Von Teese sevgiliydiler:)
turemcha@gmail.com

ekin dedi ki...

Dita Von Teese'in sevgilisi Louis Marie de Castelbajac, çook saygıdeğer tasarımcı JC de Castelbajac'ın oğluduur=)

ekinonur@gmail.com

j.d. dedi ki...

Çünkü JC/DC 'nin oğlu Count Louis-Marie de Castelbajac ile Dita von Teese sevgililer :)

bubenimpartim-jd@hotmail.com

esracious dedi ki...

oğlu Louis-Marie de Castebajac ile Dita nişanlı!

esracaliskan@hotmail.com.tr

dünyadan uzak bir deli... dedi ki...

Jean-Charles de Castelbajac ve yazar Catherine de Castelbajac’ın oğlu Louis-Marie de Castelbajac ile sevgilidir Dita Von Teese.
Bu arada Nouvelle Vague ne çok sevdiğim bir sanatçıdır. "İn a manner of speaking" hayatımda beni en derinden etkileyen şarkı galiba..
Sevgiler ve dahi saygılar dilerim..
butterfly86sg@hotmail.com

myra dedi ki...

Jean-Charles de Castelbajac ile Dita von Teese arasındaki bağlantııı; Jean-Charles de Castelbajac ile Katherine Lee Chambers'ın 2 oğlundan biri olan Louis-Marie de Castebajac'tır(tarih sınav sorusuna cevap verir gibi bir cevap oldu ama olsun :D). Louis-Marie de Castebajac ile Dita von Teese nişanlılaar!!! Hatta evlilik yolunda ilerliyorlarmış hatta ve hatta bunun için Dita fransızca öğrenmeye başlamış. Ne diyelim onlar ersin muradınaa biz çıkalım kerevetineeee :)))

hazalsonmez@windowslive.com

freespirit dedi ki...

JCDC'nin muhteşem oğluşu Louis-Marie de Castelbajac ile çıktı uzun süre hatta nişanlandılar, herkes pek kıskandı ama işte nazar değdi ayrıldılar..kız tarafı coştu- yine birileriyleymiş ama erkek tarafında ses yok, ee kont olmak zor meşgale mi'rim :) a_s_uzun@hotmail.com

edasen dedi ki...

Tasarımcı JC de Castelbajac Dita Von Teese’in nişanlısı.
EDA ŞEN
eda.sen1@hotmail.com

What's Next dedi ki...

kolay yerden sordun! bir dönem dita von teese'le jc de castelbajac'ın oğlu louis-marie de castelbajac çıkıyorlardııı :) bilmem louis'nin dita'dan çok daha genç olduğunu söylemeye gerek var mı??

eda_nkb@hotmail.com

BERRY-DEW dedi ki...

Castelbajac'ın yeri bende çok ayrı. Hayatımda ilk aldığım hediye parfümdür, ufacık bir eşantiyonda olsa ilkokula giden bir kız için inanılmaz bir olaydı :) Sorunun cevabına gelince Dita von Teese Castelbajac'ın oğlu Louis-Marie de Castelbajac ile çıkmaktadı; yani genç, yakışıklı, zengin ve aristokrat kişilik...:S

Sevgiler Berry-Dew berrydewblog@gmail.com)

-AddictiON- dedi ki...

Dita Von Teese, Jean-Charles de Castelbajac'ın oğlu Count Louis-Marie de Castelbajac ile ilişki yalamaktadır.

-AddictiON- dedi ki...

Dita Von Teese, Jean-Charles de Castelbajac’ın oğluCount Louis-Marie de Castelbajac ile ilişki yaşamaktadır.

Ezgi Bayındır

ezgibayindir86@gmail.com

Busuruk dedi ki...

Catherine de Castelbajac ve JC/DC nin oğlu Count Louis-Marie de Castelbajac ile Dita Von Teese sevgili. Ve hatta nişanlı :)

Büşra Manduz
busramanduz@gmail.com

Rookie Icon dedi ki...

Oğlu Louis-Marie de Castebajac ile Dita nişanlı yani bir aksilik olmazsa Jean-Charles de Castelbajac'ın gelini olacak :)

Zeynep Renda dedi ki...

en sevdigim dedikodular bunlar ya :)
Tanrıça Dita, JC de Castelbajac'n oğlu Louis-Marie de Castelbajac ile sevgili :) yani aralarındaki ilişki gelin kayınpeder ilişkisi mi olduuu :O :))

Junon dedi ki...

JC de Castelbajac'ın yakışıklı oğlu Count Louis-Marie de Castelbajac, Dita'nın sevgilisi oluyor...

ceylanc78@gmail.com

Selin Berber dedi ki...

JC de Castelbajac oğlu Louis-Marie de Castelbajac, Dita von Teese'in nişanlısı selnber@gmail.com

aslı dedi ki...

aslı

Dita Von Teese; Jean-Charles de Castelbajac ın aktör olan oğlu Count Louis-Marie de Castelbajac ın sevgilisi.


abecedesigner@hotmail.com

sky dedi ki...

Slm boom, JC de Castelbajacin oglu Louis Marie de Castelbajac Dita Von Teese ile nisanli ;) Aylin Altan aylinaltan@gmail.com

sky dedi ki...

Slm boom, JC de Castelbajacin oglu Louis Marie de Castelbajac Dita Von Teese ile nisanli ;) Aylin Altan aylinaltan@gmail.com

orbity dedi ki...

Emin olmak için pek çok yerden teyit ettim Dita von Teese, JC de Castelbajac'ın yakışıklı mı yakışıklı oğlunun nişanlısı, yani müstakbel gelini oluyor umarım bu cevap bana bileti kazandırır sevgilerimlee:))
Serpil Birinci serpilbirinci@gmail.com

orbity dedi ki...

Emin olmak için pek çok yerden teyit ettim Dita von Teese JC de Castelbajac'ın yakışıklı mı yakışıklı oğlunun nişanlısı, yani müstakbel gelini oluyor umarım bu cevap bana bileti kazandırır sevgilerimlee:))
Serpil Birinci serpilbirinci@gmail.com

Aysegul dedi ki...

Aristokrat aile, ünlü tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac ve başarlı yazar Catherine de Castelbajac’ın oğlu, son zamanlarda çalışmalarından oldukça söz edilen Paris doğumlu Louis-Marie de Castebajac. Bu yakışıklı kont aynı zamanda herkesin hayran olduğu ve çekici bürlesk yıldızı olan Dita Von Teese’in nişanlısıymış :)

Ayşegül Topanca
aysegultpnc@hotmail.com

Aysegul dedi ki...

Aristokrat aile, ünlü tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac ve başarlı yazar Catherine de Castelbajac’ın oğlu; son zamanlarda çalışmalarından oldukça söz edilen Paris doğumlu olan Louis-Marie de Castebajac. Bu yakışıklı kont aynı zamanda herkesin hayran olduğu ve çekici bürlesk yıldızı olan Dita Von Teese’in nişanlısıymış :)

Ayşegül Topanca
aysegultpnc@hotmail.com

Eflatun dedi ki...

Dita Von Teese Jean-Charles de Castelbajac'ın oğlu Louis-Marie de Castebajac'la nişanlıdır efenim =)
Büşra GENÇER
busra.gencer@gmail.com

seda ünalan dedi ki...

Jc de Castelbajac'ın oğlu Louis-Marie de Castebajac ile Dita Von Teese nişanlıdır:) unalanseda@gmail.com

buuby. dedi ki...

Dita von Teese, Jean-Charles de Castelbajac'ın oğlu Louis Marie de Castelbajac'le birlikte. :)

Betül Karaman
betulkaraman@live.com

Adsız dedi ki...

Fransız tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac'ın oğlu Louis-Marie de Castebajac , bürlesk yıldızı Dita Von Teese'in nişanlısıdır.Kendine has bir stile sahip olan Louis-Marie, solo çalışmalarının yanında moda dünyasına hazırladığı anlamsal mesajlar barındıran t-shirt koleksiyonu ile adım atmış ve büyük bir beğeni toplamıştır.Nişanlısı Dita Von Teese ile modayı yakından takip ettiği her moda haftası sırasında kadrajlara yakalanmasından da belli oluyor. İlham kaynağı olarak ise aralarında 11 yaş farkı olan Dita Von Teese’ın olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

antenna_of_silence@hotmail.com

Güran / iyi bişey için dedi ki...

Dita Von Tees Louis-Marie de Castebajac ile nişanlıdır

güran önler
gonler@gmail.com

Maya Pom dedi ki...

Dita von Teese'in nişanlısı, tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac ve eski eşi, yazar Catherine de Castelbajac’ın oğlu. Yani, Louis-Marie de Castebajac.

hadi şimdi Nouvelle Vague'ın kulisine! .)

Maya Pom dedi ki...

tekrardan merhaba.. mail adresimi yazmamışım. bir daha yolluyorum cevabı :)

Dita von Teese'in nişanlısı, tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac ve eski eşi, yazar Catherine de Castelbajac’ın oğlu. Yani, Louis-Marie de Castebajac.

hadi şimdi Nouvelle Vague'ın kulisine! .)

Ayşe Oğun
aysogun@gmail.com

sevgiler..

Tutku Karakoç dedi ki...

Dita von Teese JC de Castelbajac in oğlu Louis-Marie de Castelbajac ile birlikte :)

tkarakoc44@gmail.com

Adsız dedi ki...

Tasarimci JC Castelbajac'in oglu, Louis Marie de Castelbajac, Dita Von Teese'in erkek arkadasidir:)
Duygu Cakalli
dcakalli@ku.edu.tr

Müge YAZGAN dedi ki...

Merhaba :) Tasarımcı JC de Castelbajac'ın yakışıklı ve çekici oğlu Louis-Marie de Castebajac ile Dita von Teese 2009'dan beri çıkıyorlar ve hatta nişanlılar.
MÜGE YAZGAN
mugeyazgan@gmail.com

CatchWithoutArms dedi ki...

Oğlu Louis Marie de Castelbajac'ın kız arkadaşı yani Dita von Tees,JC de Castelbajac'ın müstakbel gelini oluyor :)

Doğukan Binici
dogukan.binici@yahoo.com

muratlacroix dedi ki...

Dita Von Teese ile Jean-Charles de Castelbajac'ın oğlu Louis-Marie de Castelbajac 2009'dan beri birliktelerdir. Bu durumda JC/DC, Dita Von Teese'in kayınpederi oluyor sanırım :)

muratlacroix@hotmail.com

bi-ella dedi ki...

Dita Von Teese, Jean-Charles de Castelbajac'in oglu ve aktör olan Count Louis-Marie de Castelbajac ile Coachella Music Festivali'nde sarılırken yakalanmisti. Bu haber 2009 yilinda yayilmisti.

Daha sonra 9 Mart 2010'da cekilmis bir fotograf ile Paris Moda Haftasi'nda yan yana el ele goruntulenmislerdi.