31 Ocak 2010 Pazar

PODYUMDAN DÜNYAYA | Diane Kruger Yine Şahane!Bu kadın gerçekten de kırmızı halıya bahşedildi!! Bu defa da Berlin'de Altın Kamera ödül töreninde hem ödülünü aldı hem de beni bir kez daha büyüledi. Üzerine ISABEL MARANT kürk aldığı zırhı andıran peteklerle başlayan uzun dantel tuvaleti VALENTINO'dan. Ödülünü de onu giydirmeye bayılan KARL LAGERFELD'in elinden aldı![Kaynak:style,zimbio]

30 Ocak 2010 Cumartesi

ISTANBUL FASHION WEEK Beyaz Güvercini De Giydirdi:)Hanımlar Istanbul Fashion Week belki bize şans da getirir:)) IFW ve Milli Piyango bir işbirliğine imza attı ve 9 Şubat 2010 çekilişi için hazırlanan biletler IFW için özel olarak tasarlandı! Böylece gelmiş geçmiş en moda piyango bileti 30 Ocak 2010 tarihinde satışa sunuluyor olacak. Eh olur da bu biletten paracıklar çıkarsa o paranın nereye harcanacağı kuşkusuz belli!!! Başka türlüsü çok ayıp olur:)

28 Ocak 2010 Perşembe

AD | 2010 İlkbahar/Yaz HERMES Reklam Kampanyasından Yeni Kareler!

Sonunda HERMES kampanyasının diğer karelerine de kavuştum!!! Yalnızca ilk fotoğrafla bu sezondaki favori reklam kampanyam olduğuna karar verdiğim HERMES kampanyası bu yıl tacı Lara Stone'dan devralarak senenin modeli olacağı şimdiden belli olan Karlie Kloss ve fotoğrafçı Paolo Reversi'nin ortak şaheseri. Benim gibi masallara düşkün bir hatunu Cindrella gibi, Küçük Denizkızı gibi, Alice gibi ikonlarla tam kalbimden fethetti.[Kaynak:tfs]

PARIS COUTURE HAFTASI | JEAN PAUL GAULTIERHer zaman olduğu gibi hiç yaşlanmayan, hiç tükenmeyen, hiç eskimeyen JEAN PAUL GAULTIER mucizesine şahidiz işte! Bu defa JPG taa Meksiya'ya, büyük şapkalar ve çiçekli şallara, püsküllere ve pançolara uzanıp, daha da içerilere yapraklarla örtünen Latino yerlilerine, vahşi süslemelerine ve totemlerine dalıp, oradan da taa Inka- Aztek uygarlığını keşfediyor, ve tüm bu yolculuk bir couture koleksiyonunda yaşanıyor. Modellerin bir yerel ritüel içinde süzüldüğü podyumda en son tanrı ve büyücü bir araya geliyor.


[Görseller:style]

PARIS COUTURE HAFTASI | ELIE SAABOh be sonunda!! Son iki koleksiyonunda hep sank kendisinden farklı biri gibi tasarımlar çıkaran ELIE SAAB o bildiğim, o hayran olduğum, o büyülendiğim ihtişamına geri dönmüş sonunda! Sen bir tanem bir Arapsın, taştan, boncuktan, kristalden ve nakıştan vazgeçmek de nesi!! Bırak edgy kesimleri Roland Mouret, kalem etekleri VB yapsın, şunca işi ve emeği metrelerce ipeği ve şifonu kullanarak masal prenseslerine yaraşır tasarımları kaç kişi becerebiliyorki! Kırmızı halıda bu elbiselerde birini görmek için sabırsızlanıyorum! Belki yeni bir şey yok ama eski Elie Saab'ın gümbür gümbür geri döndüğü belli...

Koleksiyon ağırlıklı olarak pudra rengi, toz mavi ve liladan oluşmuş. Danteller, şifonlar,elbiselerin eteki kol ya da yakalarına iliştirilmiş şifon ve organzadan hazırlanmış çiçek ve milföyler(ki benim en beğendiğim detaylardı), bol bol kristal taşlar, ara ara flörtöz volanlı miniler...
[Görseller:style]

PARIS COUTURE HAFTASI | VALENTINOUmuyorum defile çıkışında Bay Valentino için hazır bulunan bir ambulans vardı, çünkü son iki koleksiyonda "evet sinyor izinizdeyiz" sinyalini pek de güzel veren yeni baş tasarımcı ikilisi bu defa karman çorman ve bence VALENTINO ismini bambaşkalaştıran bir koleksiyon çıkarmışlardı. Bir ara RODARTE mi bu baktığım olup, bir saniye sonra evet evet VALENTINO olan ben, koleksiyonu karmaşık, bütünlükten uzak ve yeni biz mi olalım yoksa VALENTINO olarak mı kalalım çelişkisi içinde buldum. Şifon %99 ağırlıktaydı ve romantik şifonu bu derece modernize etmeye çalışmak biraz zorlama geldi bana.

"Cennet Bahçesi" temalı olduğu söylenen koleksiyon daha çok AVATAR etkisindeydi bence, modeller saçlarındaki modern yerli aksesuarlar ve mavi göz ve omuz boyamalarıyla filmden çıkmışcasına yürüdüler.
Benim favorilerim sonlara doğru çıkan nude elbiselerdi, şifon üzerine kristal, yine şifon çiçekler, mercan benzeri işlemelerle yapılmış uygulamaları çok beğendim.
Geçen koleksiyonlarından kalma fırfır etkisi yine bir kaç parçada vardı, drape modasına yeni bir yorum katarak drapeleri taytlarda uygulamaları hoştu.[Görseller:style]

27 Ocak 2010 Çarşamba

PARIS COUTURE HAFTASI | STEPHAN ROLLAND

Aslında 43 yaşında olan ve 2007'den bu yana kendi isminin koleksyonlarını çıkaran STEPHANE ROLAND adını daha yeni yeni önce Cheryl Cole'u bir tanrıçaya dönüştürerek sonra da Rihanna'ya enfes bir elbise yaparak duyurdu. Bence son zamanların en iyi couture ustası, bir tasarımcıdan çok sanki bir mimar ve nedense hala VOGUE'un ilgisine mazhar olamadı. Son couture koleksiyonu yine enfes! Bu defa tasarımlarının esnekliğine uyabilecek bir seramik boya formülü yaratması için bir kimyagerle çalışmış ve ortaya aşağıdaki muhteşem aplik lekeler çıkmış.Gece elbiselerinde özellikle "denizkızı" kesimi dediğimiz kesime sadık kalan Roland, kat, volan oyunları ve seramik apliklerle enfes tuvaletler hazırlamış.Huni yaka ya da keskin katlar kullanarak mimari hatlar katmış.Amorf lekeleri andıran ve kumaşa ışıltı veren özel kumaş boyaması yepyeni bir fikir!Kahve, toprak, bordo ve tabii ki siyah beyaz renkler kullanan Roland tek omuz ve transparan detaylar gibi yeni sezon trendlerine de yer vermiş.
Uzay çağı göndermeli futuristik aplikler, kesimler ve modeller fazla uç olmadan couture şıklığında yer almış.

[Görseller:telegraph]

PARIS COUTURE HAFTASI | Ön SıralarCouture şovları devam ederken, defileler kadar ilgi çeken ön sıraya da göz atmak lazım:)) Anne Hathaway epey aradan sonra yine bir ARMANI içinde tüm zerafetiyle karşımızda, zaten ARMANI koleksiyonuna baktığım süre boyunca hepsi içinde Hathaway'i düşünmüştüm! Kendisi de front rowda oturduğu süre boyunca aynı şeyi düşünmüş:))

Hillary Swank ELIE SAAB elbise içinde ETAM defilesini izlemiş.DIOR gediklileri Dita von Teese ve Kyli Minogue'da John Galliano'yu yalnız bırakmadı, Marion Cotillard ve Charlize Theron bu defa da yoktular!

Aşağıda ise CHANEL defilesini izlemek üzere teşrif eden Kanye West ve Amber Rose, halimize şükretmek için bu resme bakıp duruyorum, bu çifte sesleniyorum "hey paranın yetmediği bazı şeyler var ama geri kalan herşey için mastercard!"


KOLEKSİYON | MANGO İlkbahar/Yaz 2010 Koleksiyonundan Scarlett'li KarelerMANGO ve ZARA sağolsun bizim için high fashionı icabında aynen kopyalıyor, icabında ünlü tasarımcılarla anlaşıp ekonomik koleksiyonlar hazırlatıyor, bu defa da reklamda da biraz kopyaya kaçmışlar. Steven Meisel'li LOUUS VUITTON ve BALENCIAGA reklamlarını hatırlarsanız bir kanepe, bir koltuk boyu sürmüştü, Scarlett da yine koltukta pozlarını vermiş!Bu sene hacimli çan ve ballerina eteklerin çok moda olacağını, zımba ve 80'lerden dantel ve fistoya yani romantizme dönüleceğini yazmıştık, işte şu yukarıdaki fistolu cici elbiseye bir bakııın!

[Kaynak:wwd]