28 Aralık 2009 Pazartesi

2009 | YILIN ÇIKIŞ YAPAN MODACISI -PRABAL GURUNGBu yıl adını sıkça duyduğumuz yeni bir isimdi PRABAL GURUNG, kariyeri aslında yeni değil ama bu yılın en başarılı, en iyi çıkış yapan modacısı oldu bence. Özellikle kokteyl elbiselerinde ve hoş kat oyunlarında çok başarılı bir isim. İlkbahar-Yaz koleksiyonu ise en çok konuşulan koleksiyonlardan oldu.

PRABAL GURUNG Singapur doğumlu fakat Katmandu, Nepal'de büyümüş. Tasarım kariyerine gerçek anlamda başlaması ise Hindistan'ın Yeni Delhi'sinde National Institute of Fashion Technology'de moda okumaya başlaması ile olmuş. Gurung Melbourne'den Londra'ya epey yol kat etmiş:) ve en sonunda 1999'da New York'a adımını atmış. Burada meşhuuuuur Parsons'da eğitime devam ederken bir yandan DONNA KARAN'ın yanında staja başlamış ve yine o sene Parsons'ın "En İyi Tasarımcı" ödülünü almış. Parsons bittikten sonra bir süre CYNTHIA ROWLEY ile çalışan Gurung, daha sonra BILL BLASS'ın tasarım direktörü olmuş.

Şimdi kendi markası için çalışıyor. Demi Moore, Thandie Newton ve Rachel Weizs onu pek seviyor![Kaynak:prabalgurung.com,style.com,justjared,bryanboy]

0 yorum: