31 Ocak 2012 Salı

İNCELEME | Çantanız Dedikodunuzu Yapıyor Olmasın:)

İkonik Celine

Biz kadınları anlamak için ne icad çıkaracaklarını bilemiyorlar, meğer bizim aslıda sadece vitrinde görüp “hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii çok güzeeel, benim olacaksın” hezeyanı ile, evet sırf da "ihtiyaçtan tamam mıı" aldığımız çantalarımız ruhumuzun aynası, karakterimizin tıpkısıymış! Bunu ilk okuduğumda ne yani benim ruhum çantalarım gibi kalıplı ve dar, arkadaşımın ruhu ise bohça gibi lambur lumbur mu hıh diye terslensem de bir dur dedim, bir okuyalım anlayalım:)

Rachel Zoe, özellikle iş yaşamında taşıdığı çantaya bakarak bir kadının karakterinin tanımlanabileceğini söylemiş; amman fazla kafa yormayın, derinine inmeyin, neme lazım doğum izni filan ister, erkeklere denk maaş talep eder, onun yerine hemen çantasından anlam çıkaralım, ayıralım:o

29 Ocak 2012 Pazar

KAPALIÇARŞI'NIN SIRLARI -II- | Vanlı Kuyumculuk'ta Pırlanta Gibi Bir Gün

Fotoğraf: Özberk Baz


Kapalıçarşı'nın ışıl ışıl ve büyülü yüzünün ardındakileri keşfetmeye devam:) Gümüşün en güzel hallere dönüştüğü yolculuğundan sonra bugün pırlantaların, safirlerin ve zümrütlerin, kısacası bizi kendine aşık eden çok değerli güzelliklerin nasıl uzun ve zahmetli, emek dolu bir süreçten sonra o göz alıcı hale geldiğini göreceğiz. Adresimiz pırlanta denince ennnn usta, İstanbul'un en yetenekli ve eski isimlerinden biri: VANLI Kuyumculuk.

Styleboom'a atölyelerinin her köşesini açtıkları, o muhteşem yolculuğa işçiliğin son noktasına kadar her şeyi anlattıkları ve bir kez daha kendilerine hayran bıraktıkları için teşekkür ediyorum:)

RED CARPET | SAG Ödülleri 2012SAG Ödül Töreni bitti, kırmızı halısı Oscarlar için umut vaad eder gibiydi, öyle ki Glee kızları bile güzel giyinmişti:) Bu defa Styleboom Facebook'ta paylaştım, yorumladım, sizi de beklerim!

[Görseller:zimbio]

26 Ocak 2012 Perşembe

IFW | Istanbul Fashion Week Takvimi AçıklandıIFW defile takvimi açıklandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl yine yeni kanlar, yeni yüzler var takvimde, bu heyecan verici. Bir yandan da maalesef bizim heyecanımızı söndüren eksikler var. Arzu Kaprol, Zeynep Tosun'dan sonra bu sezon da Özgür Masur'suz bir IFW bizi bekliyor. Tek mutluluğum IFW yerine yurtdışında yer alan her iki tasarımcının da inanılmaz başarılar alması, beğeni toplaması, eminim Özgür Masur için de yeni projeler, yeni yerler heyecan uyandırıcı ve mükemmel olacak. Zaten kendisinin çok yakında hepimizle paylaşacağı büyük bir sürprizi var, öyle ki IFW üzüntümüzü unutturacak:) Hatice Gökçe yine bir sezon ara vermiş görünüyor. Simay Bülbül ve Niyazi Erdoğan ise prezentasyon yapacaklar.Bakalım git gide büyümesi ve daha fazla alıcı grubuna ekonomik olarak daha doyurucu şekilde ulaşması ümidini hala taşımaya çalıştığımız IFW bu daralmaya nasıl son verecek, ya da verebilecek mi? Magazin sayfaları ya da sadece ülke sınırları için değil, dünya moda sektörüne yeni bir soluk, yeni bir heyecan ve arzu edilesi ürünler getirebilecek olan tasarımcılarımızın uluslararası arenaya çıkışları için basamak olabilme görevini hatırlayabilecek mi?

NİLİ SILVER Takı Partisine Gidelim Miiii?

NİLİ takı partisinde benimle olacak Styleboomerlar belli oldu:) (3) OLMADI BAŞTAN// (5) HÜLYA // (7) LARIEN ANCALIME // (10) HİLAL // (11) ROOKIE ICON // (14) SEDEF // (19) LUNAPARK QUEEN // (21) AHU // (22) ŞİRRET ŞERBET // (24) RÜYAABCA. Tebrikler:) Detaylar için mailimi bekleyiniz:) Random.org çekilişi ekran görüntüsü ise postum hemen altında!


BOOMSTYLEseverler NİLİ SILVER cicilerime eminim aşinadır, kendisini size daha önce şu yazımda da tanıtmıştım. NİLİ'nin sahibesi Elif'in güzel ötesi gümüşleri kadar güzel bir de enerjisi var, hatta bazen kendisinin bu dünyaya fazla olduğunu bile düşünüyorum ♥

NİLİ, artık gelenekselleşmiş olan meşhuur "takı partileri"nden birinde bu defa bizi de ağırlamak istiyor:) Eveeet, NİLİ takıları takıp çıkarıp bir güzel tadını çıkaracağımız, yanında sıcak şarabımızı yudumlayıp, sohbete muhabbete doyacağımız, biiir sürü fotoğraflar çekileceğimiz, hem de güzel semt Moda'nın tadını çıkarabileceğimiz bu partiye "10" Styleboomerla gitmek istiyoruum:)

25 Ocak 2012 Çarşamba

BOOM'STYLE | El Beso, Güneş, Çimen ve Ben


Pazartesi ne kadar güzel ve güneşli bir gündü öyle değil mii! Ne kış ne soğuk farketmez, güneş yüzünü güldürdüğünde herkesin yüzü de gülüyor bence ♥ Öğle arasını birbirinden tatlı iki şahane kadınla El Beso'da geçirdim. Manzara harika, yemekler harika, sohbet harika! Blushlar eşliğinde öğle tatilini de biraz esnetince daha da harika oldu:) Oradan çıkınca baktım güneş hala pırıl pırıl kendimi çayıra çimene de vurdum ♥

24 Ocak 2012 Salı

BOOMSNAP | İyi Ki Doğdum :)
Günaydın! Bugün benim doğumgünüm:))

Yukarıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere tatlı annemin göbeciğinde, hep kızı olsun isteyen babamın pofpoflanmalarıyla başlayan yolculuğum dünyanın en şahane ve komik kadınlarının içinde, daha minicikten başlayan isyan, inat ve gülmelerimle devam etti. Çakır dedem benim ilk ve biricik aşkımdı, o Ege kokardı, çok efeydi, çok heyheyliydi, çok yakışıklıydı ♥ Babamla ayrı bıyıkları ile ayrı saadet yaşardım, o arkadaki ansiklopedilerin hepsini bana okuttu:) Gördüğünüz üzere o zamanlar da 32 diş meydanda, açık ağız gülerdim:) Amaa tersim de çok pisti, tek başıma volta atmaya başladığımda benden korkulurdu:p Büyüdüm büyüdüm büyüdüm, maalesef hiç istemesem de büyüdüm. Sonra... Her doğumgünümü daha da güzelleştiren adamla karşılaştım ♥

23 Ocak 2012 Pazartesi

KEYİF | Cam Ocağı Vakfı'nda Nefesimi Hapsettim!


Yeni yılda yeni yeni şeyler deneyeceğim, öğreneceğim diye kendime söz vermiştim. Gelip çatmak üzere olan bazılarımızın kabusu, bazılarımızın "amaaan hiç işim olmaz"ı, bazılarımızın ise büyük heyecanı olan Sevgililer Günü bunlardan birine bahane oldu:) ♥ CAM OCAĞI VAKFI ♥ Riva'da ormanın ve pek çok güzelliklerin bağrında camla haşır neşir olunacak, onunla ahenkli ve belki de sizi bir daha hiç bırakmayacak bir ilişkiye başlatacak muhteşem bir yer! Adı üstünde vakıf, o yüzden eğitimler, atölyeler, seminerler, sergilerle dolu. Sevgililer Günü geliyor diye de harika bir fikir bulmuşlar ve 14 Şubat'a kadar haftasonlarını "camdan bir kalp" yapabilmeniz için size ayırmışlar! Eşim ve ben kalplerimizi yapmak üzere yola çıktık. Beni herşeyden ama herşeyden daha çok etkileyen "kendi nefesimi o cam kalbin içinde sonsuza dek saklamak" fikri oldu. Düşünsenize! Hayat veren bir nefes orada bir cam kalbin içinde ve onu kocime hediye ettim:)

Aslında düşünsenize İstanbul'da yapacak ne kadar çok şey var, ama haftasonlarımız hep aynı, hadi sinemaya, hadi gece gezmesine, bruncha gidelim diyoruz, bu tür güzellikleri bulamıyor ya da üşeniyoruz! Oysa orada taaaaaa Avrupa, Amerika hatta Japonya'dan gelmiş millet hem tatil yapıyordu hem cam öğreniyordu:o

21 Ocak 2012 Cumartesi

KEYİF | Yeni Tutkum "Pinterest"Sosyal paylaşımların hemen hepsine bayılıyorum. İşte bunlardan biri yeni tutukum oldu:) Twitter'dan takip edenler bir haftadır akışıma düşen #pinterest kelimesini mutlaka farketmiştir. Eminim pek çoğunuz PINTEREST'den haberdar, ben bu aralar onunla yatıp kalkıyorum ♥ Mantık çok basit, farzedin online bir mantar panonuz var, beğendiğiniz her şeyi ona asıyorsunuz:) Özellikle ev dekorasyonu, şehirler, kitaplar ve tabii ki modasal pinler favorilerim! Mutlaka o kategorilere göz atmanızı tavsiye ederim. Siz de internette görüp hoşunuza giden ya da kendinizden görselleri pinleyin, paylaşın, hepimizin kocamaaaaan bir mantar panosu olsun:) Ben PINTEREST'de hemen buradayım tık tık :)

IFW | Istanbul Fashion Week Model Seç(eme)meleri


Artık bilmeyen yok sanırım, IFW için geri sayım başladı, her yerde, herkeste hazırlıklar, telaş, o heyecan... Bu yıl her yıl olduğu gibi yine bir dolu değişiklikler var, bakalım IFW için her şey ne zaman tam tamına yerine oturacak ve bir makina düzenine geçecek, ama daha küçük, biraz daha sabır gerekiyor sanırım. Bu değişikliklerden biri bu yıl model maliyetlerinin artık İTKİB desteği ile olmayacağı, yani modellerin seçimi ve ücretlerinin karşılanması podyum sahiplerine düşüyor. Çok kısa sürede çok fazla sayıda defileye koşuşturmak, hepsinde farklı saç ve farklı makyajla perişan olmak kolay değil. Aslında model olmak hiç kolay değil, zaten bizim ülkemizin de problemi bu: Bu işi kolay sanmak! Ve o yüzden ülkenin belki de en önemli ve yoğun moda olayında podyumda yer alabilmek üzere değerlendirileceği yere "geçiyordum uğradım" kafasıyla gelmek... Oysa aldığım bilgiler organizasyonu üstlenen firmanın ajanslara kast listelerinin itinayla hazırlanmasını, modellerin seçmeye geliş saatlerini ve dahi "giyim kuralı"nı özellikle iletmiş, ajanslardan bu kurallara uygun olarak modellerini göndermelerini istemiş olduğu. Yukarıda mahşer gibi kalabalık IMA koridorlarından yalnızca minicik nefes alınası bir köşe görüyorsunuz:)

19 Ocak 2012 Perşembe

MODA HAFTASI | Pre Fall 2012 Raporu -Bölüm II-


Pre-Fall 2012 koleksiyonlarına devam, ben hazırlanmakla meşgulken Alexander McQueen de koleksiyonunu sergiledi, haliyle onunla başlamak boynumuzun borcu:)

Alexander McQueen çatısı altında artık Lee'yi aratmayan. özletmeyen ve onun çizgisini muazzam şekilde devam ettiren Sarah Burton Viktoryan dönemleri yine selamlıyor. Korse genişliğinde ve dayaıklıığında deri kemerlerle rock ve fetiş dokunuşları kadife ve tafta gibi pek saraylı kumaşlara katıyor. Son görseldeki elbise ise sanat eseri değil de ne!

BOOM'STYLE | RogueZürefanın baya bir düşkünü olduğumu artık biliyorsunuz sevgili Styleboomerlar, işte bu da bir diğer kanıtı. Amaaa şu da var ben hakikaten İstanbul'da üşümüyorum:) Herhalde bünye Ankara'daki "yazları sıcak ve kurak, kışları bu ne be dondum öldüm" karasal iklimine, okulun buzdan bozma taş sınıflarına, ofislerine fena alışmış, ı-ıh buradaki soğuk en azından parmaklarımı düşürmüyor, burnumu hissizleştirmiyor:) Gelelim enn sevdiğim renklerden biriyle kırmızıyla flörtleştiğim kombinime ♥ İlhamım 70lerden hatta bir arabadan, saçlarımı uzun süredir böyle toplamıyordum özlemişim:)

18 Ocak 2012 Çarşamba

BOOM'STYLE | Platonik Bir Aşk Hikayesi: Kırtasiye :)


Hem moda ve tasarıma pek meraklı, hem renklere tapan, hem de okulla fazla haşır neşir olan birinden ne beklenir? Hayalci bir inek:o ? Hayııır! Tabii ki kırtasiye aşkı ♥ Bende de bu aşktan bolca var! Özellikle defter ve not defteri, sonra sırasıyla dosya, kalem, silgi, klasör aklınıza ne gelirse:) Ankara'da Tunalı, Tepe Home ve ODTÜ'deki kırtasiye mabedlerimim yerini burada İstanbul'da NISHMARK ve KAĞITHANE aldı, yurtdışındaki butik kırtasiye örneklerinden ama yetmez dahasını isteriz! Ne zaman bir şehre gitsem orada mutlaka bir iki kırtasiyede saatler harcamadan dönemiyor, koleksiyonumu git gide genişletiyorum. Bazılarıyla mini bir çekim yaptım, yüksek beğenilerinize sunarım. Yetinmem sizden de kırtasiye aşkınız, yeni yerler, öneriler, ipuçları beklerim:)

15 Ocak 2012 Pazar

HEDİYE | mydays 'den Bana Off Road Heyecanı Size Sizin Hayaliniz:)

Fotoğraf: Özberk Baz

VEE KAZANANIMIZ BELLİ OLDU:) TEBRİKLER JEGE. SENDEN 3 GÜN İÇERİSİNDE SANA YOLLANAN MAİLE DÖNMENİ BEKLİYORUM. ÇEKİLİŞ VİDEOMUZ İÇİN TIK TIK!Bu devasa, kirloş, çamura batmış, ormanda kala kalmış aracın Styleboom'da ne işi var diye düşünüyor olabilirsiniz! Ama işte o aracın direksiyonunda ben varım:) Moda kadar düşkün olduğum 3 şey daha var: arabalar, atlar ve futbol. Eveet anneannem erken doğmasam erkek doğacağımı söyler hep, kısmen haklı diyebiliriz. Yine de ben bu halimden memnunum.

İşte geçen hafta hayallerimden biri, işi "sihirli anlar" yaratmak olan mydays tarafından gerçekleştirildi. Off road heyecanı! Ve öyle güzel, öyle bambaşka bir deneyimdi ki, beni bundan böyle araziden uzak tutmak imkansız:) Yeni hayalim bir Bugatti Veyron'un direksiyonuna geçmek, buradan mydays'e itinayla yalvarıyorum ♥ mydays sizin, benim, hepimizin fırsat bulamadığı, nerede bulacağını bilemediği, bir an olsun denemek istediği şeyler için var: dans, yemek, seramik, fotoğraf, motorsporları, jet uçakları! Şimdi hadi önce benim macerama ışınlanalım, sonra sizin "sihirli an"ınızı yaratalım:) Bu post bir süre en üstte kalacak:)

RED CARPET | Altın Küre 2012

Jolie ve Pitt Düşünce Balonu: "ay şu ölümlüler bi ayak altından çekilin":p

Ödül sezonu açıldı ve açılışı güzel yaptık! Uzun zamandır Hollywood kırmızı halıda beni heyecanlandırmıyordu, doğrusu Cannes olmasa kırmızı halı iştahımı doyuran bir şey çıkmıyordu. Amaaa ALTIN KÜRE beni pek mutlu etti!

ALTIN KÜRE'nin kırmızı halısı pembe ve mürdüm tonları tarafından istila edilmişti ve hepsi de birbirinden güzeldi. Mavi diğer baskın renkti. Kırmızı halıda belki de ilk defa hiç Valentino ve Armani yoktu ya da ben kaçırdım, şaşkınlık verici. Hatta Amerikalı tasarımcılar fazlasıyla dominanttı.

Önce benim kare asımla başlayalım, sonra biir bir hepsini inceleyelim:) Kare asım:

13 Ocak 2012 Cuma

MODA ve SANAT | Memento Mori

Size bu şahane işi takdim etmeden duramadım sevgili Styleboomerlar! Fiona Krüger isimli tasarımcının beyninden, elinden, gözünden çıkan bu muhteşem saat (ki sanat eseri de diyebiliriz) aslında bu kadının master bitirme tezi! Sırf bu bile sanat eğitiminin sınırı geçince nasıl olduğuna, neler doğruduğuna, bir yetenek varsa onu nasıl geliştirdiğine örnek. Beni o anlamda ekstra etkiledi elbette. Bu bir mezuniyet projesi, bu kadın daha olgunlaşacak, yeni tasarımlar yapacak:)

11 Ocak 2012 Çarşamba

BOOM'STYLE | Osman Hamdi Bey ve Boom Hatun


Haftasonu, aylardır Pera Müzesi'nde bizi bekleyen ama bir türlü gidemediğimiz OSMAN HAMDİ BEY ve AMERİKALILAR sergisinin son günü olmasının verdiği "eyvah kaçıyor" gazıyla kendimizi Pera'ya attık. İyi ki de gitmişiz, tarih ne kadar güzel, içinde saatlerce kaybolup gidiyorsun ve sonunda sanki zaman tünelinin ucunda yine buralara çıkıyorsun:) Bu yıl kafama koyduğum hiç bir sergi ya da oyunu son güne bırakmamak temennisiyle o gün ne giymişim, ne görmüşüm bakalım mı:)

10 Ocak 2012 Salı

BOOMSNAP - V-


Yaz boyu sık sık yaptığım Boomsnaplere fazla ara vermedik mi:) Fotoğraflar eşliğinde nostaljiye devam o zaman:) Soldan sağa
  • Güneş yüzünü gösterince bizde hemen bir "riders on the way" modu! Köşe bucak, uzak yakınlar, yeni keşifler. Bu çook çok yıllar öncesinden gibi gelen kare motor üstünde 5 arkadaş Rumelifenerine gittiğimiz bir yaz gününden.
  • Düğünümüzden bir kare:) Esra Pozan çekmişti, kocimin kol düğmeleri ona ilk hediyemdi aslında, domuzluk yapıp onun adının baş harfleri yerine bensiz ne anlamı var diyip ikimizin adının baş

FLASHION' NEWS | Pitti Uomo Floransa'da Başladı


Hanımlar beyler Floransa'da PITTI IMMAGINE UOMO başladı. Defile ve fuuarlarda erkek modasının kuralları konurken, dışarıda sokakta yine enfes sokak stili görüntüleri zamandır:) Dünyanın en şık, en stil sahibi, en hoş adamları Floransa sokaklarını dolduracak! Twitter'dan takip edenlere her sabah bir beyefendi yollayacağım ona göre:) DAMAT TWEEN zaten Pitti'nin artık aranılan ve heyecanla beklenen yüzlerinden biri, LTB Jeans ve Ramsey de Pitti'de. Erkek modasında medar-ı iftiharlarımızdan SERDAR UZUNTAŞ da geçen sezon Londra Moda Haftası'nı sallamış, çok konuşulmuştu, şimdi Sonbahar/Kış 2012 koleksiynu ile Pitti'de eminim çok beğenilecek.

[Görsel:jak&jil]

MODA HAFTASI | Pre Fall 2012 Raporu -Bölüm I-


Pre-Fall 2012 koleksiyonları da görücüye çıktı ve artık herkes Şubat boyu sürecek moda haftalarına hazır! Gerçekten koleksiyonları raporlamak artık öyle zor ve yorucu hale geldi, takvimler o kadar sıkışık ki bu tasarımcılar nasıl yetiyor hiç bilemiyorum:) İki fotoğraf kolajı yapıp, koleksiyonun teması ve çizgisi hakkında fikir edinmeye bile ben eskisi gibi yetişemiyorum! Bu postta A-D arası evlerin Pre-Fall 2012 koleksiyonları hakkında bir kaç kelam ettim.

Pre-Fall ve Resort/Cruise koleksiyonlarını hem nispeten az parçadan oluşması hem de tam anlamıyla giyilebilire yönelik olması açısından seviyorum ama bir yandan da haliyle koleksiyonlarda ilginç, farklı ve heyecan uyandıran bir şeyler olmamasını sevmiyorum.

8 Ocak 2012 Pazar

KAPALIÇARŞI'NIN SIRLARI -I- | Özlem Tuna

Fotoğraflar: Özberk Baz

Kubbe

İstanbul her bir köşesinde bir sürü güzellikle bekliyor, ama hepsinin içinde tarihi yarımada bence hala en güzeli, en büyüleyici ve sır dolu olanı. Sultanahmet, Eminönü, Çemberlitaş, Kapalıçarşı. Takmaya doyamadığımız, bizi daha da güzel yapan takıların ve mücevherlerin çoğu da burada doğuyor. Kağıt üzerinde başlayan yolculukları, eski hanlarda, soğuk atölyelerde usta ellerde şekil alıyor, pırıl pırıl olup birer arzu nesnesine dönüşüyor. Kapalıçarşının sırlarını anlatmaya bugün ÖZLEM TUNA'nın İstanbul'dan beslenen şahane tasarımları ile başlayacağım ve önümüzdeki haftalar boyunca daha pek çoğuna konuk olacağız:)

6 Ocak 2012 Cuma

BOOM'STYLE | Snowheartİstanbul'da 12 dereceye kış derken Ankara'da kış gerçekten yaşanmaktaydı:) Bir gün önce ay of çok kalın giyinmişim diyen bünyem bir gün sonra neresinden donacağını şaşırdı, hakikaten iki ayrı şehir iki ayrı iklim iki ayrı Boom olayı çığrından çıktı, yakında beni bir Pedro Almodovar daha beteri bir Lars von Trier filminde başrolde görürseniz şaşırmayın:)) Sonrası çileli olsa da kar güzel şey yine de, insanı hemen çocuk yapıyor, illa iki kar topu yapıp birine atıp hehehe diye 30 küsür sene bu saçmasapanlığa gülebiliyorsun, dilini uzatıp kar tanesi denk gelsin diye bekleyebiliyorsun, ufacık da olsa bir kardanadam olayına giriyorsun:) Ben de baharı, güzü, kışı ayrı güzel ODTÜ'de belki de son karlı günümü çocuklar gibi şen geçirdim.

5 Ocak 2012 Perşembe

NOELBOOM | O Gün Nasıl Geçti


Sonunda benim Noelboom postum da hazır:) O pek keyifli günü anlatmaya geçmeden önce en büyük teşekkürlerim gelsin: en önce ve yürekten Onur ve Oylum Yüksel çiftine, bütüüüüün yükümü (ki epeyceydi) taşıdılar, yardım ettiler, her bir detayda yanımda oldular. Tabii ki Onur Çiçek ve Koray Caner resmen olmayacakları bile oldurdular. Erken gelip işe koyulan Bahar ve İlknur'a da öpücükler:) Hepinizi çok seviyoruum ♥

Bize ev sahipliği yapan Kafe Pi Grup da Asmalı Kafa Pi'yi bizim için donatmış, bütün bir katı bize ayırmıştı. Yılbaşı partisinde yılbaşı ruhuna bürünelim, yeni yılın ilk hediyelerini alalım diye bana büyük destek veren bir sürü şahane markaya da milyon teşekkür!

Ama en çok, en çok, enn çok Noelboom'a gelen, katılan, o gün benimle gülen eğlenen tümm cici takipçilerime çok çok çook teşekkürler:) Bu böyle Oscar konuşması tadında sürüp gitmeden iyisi mi o güne döneyim ben:)

4 Ocak 2012 Çarşamba

TREND RAPORU | Ağustos Böceği ile Karınca III: İlkbahar Trendlerine Yatırım


İndirim zamanı geldi çattı ve her sezon olduğu gibi STYLEBOOM'un görevi -tabi eğer kabul ederseniz- sizi indirim sezonunda yeni sezona yatırım yapmaya hazırlamak:) Her zamanki gibi buradan siz sevgili Styleboomerlara LaFontaine abimizin selamlarıyla Ağustos Böceği ile Karınca hikayesini hatırlatmak isterim!

İndirimlerde sadece saz çalıp şarkı söyleyip kışlıklara yatırım yapan Ağustos Böceği ilkbahar gelip havalar coşunca gardrobun başına geçer ve bir bakar ki full demode olmuş, giyecek hiç bir şeyi yok, "bunlarla dışarı çıksam tüm böcek alemi beni tefe koyar, yüzüme bile bakmaz" diye eve kapanır. Oysa karınca öyle mi ya, indirimlerde uyanıklık edip trendlere çalışıp ilkbahar/yazı da ucundan kıyısından kotarmış olan karınca havalar güzelleşince renklenen sokaklara, bir bir başlayan bahara hoşgeldin davetlerine ince belini kıra kıra en trendy haliyle gitmektedir:) Hadi o zaman İlkbahar-Yaz 2012 trendlerini bir özet geçelim:)

3 Ocak 2012 Salı

BASINDA | Baylar Bayanlar :)


Baylar bayanlar:) Bu ay bir değil iki dergide birden Styleboom var!

Önce sürekli olana geçeyim, bu ay ve bundan böyle her ay ESQUIRE Türkiye'de yazıyorum, beylere sesleniyorum!Pek sevgili Boomerlar buradan beylere iletmemi istediğiniz şeyleri bana yazın, ben bir güzel mesajı ileteyim ne dersiniz! Birlikten kuvvet, kuvvetten İtalyan şıklığında erkek doğar belki bakarsınız:)) Ocak ayını yaka mendilinin yeniden keşfine ayırdık, önümüzdeki aylar için şimdiden hazırlanıyorum.

1 Ocak 2012 Pazar

BOOM'STYLE | 007: From Russia With Love


Bu ay STYLEBOOM'da biz kadınların o bayıla bayıla taktığı altın, gümüş ve değerli taşların nasıl o şahane hallere büründüğünü, atölyedeki yolculuklarını ve son olarak vitrinde neye dönüştüklerini anlatan bir yazı dizisi hazırlıyorum sizlere. İlk ziyaretlerimizi geçen hafta yaptık. İşte bu ne giydim kareleri o günden:) Gördüğünüz gibi çok soğuk bir günde ben de buz gibi bakmışım:p Oldum olası kalpak pek severim, evde de epey var, 2si direk Rusya'dan davay davay gelmişti zamanında:) Aslında zaten Rus stilini de pek severim ben.